6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Bilgilendirme

Değerli Müşterimiz;
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Akgür Enerji İnş. Taah.ve Dan.San. Tic.LTD.ŞTİ.(yasminCantaAksesuar.com)  olarak, Veri Sorumlusu sıfatı ile bizimle paylaşmış olduğunuz kişisel verileri hangi çerçevede kaydettiğimiz, sakladığımız, ne aralıklarla güncellediğimiz, mevzuatın çizmiş olduğu sınırlara uyarak kimler ile paylaştığımız konularına ilişkin olarak sizleri bilgilendirmek istedik.
Kişisel Verileriniz sizlere daha iyi bir alışveriş deneyimi sağlamak, ürün ve hizmetlerimize ilişkin pazarlama, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişimleri gerçekleştirmek, istatistiki bilgi toplamak ve derlemek ve ticari faaliyetlerini geliştirmek amaçlarıyla kaydedilebilecek, saklanacak, güncellenecek, tarafımızca kullanılabilecektir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanun’ u kapsamında sahip olduğunuz haklar aşağıda sıralanmış olup, bu hakları Kanun’ da yer alan usul esaslara uygun olarak kullanabilirsiniz:

  • Size ilişkin herhangi bir kişisel veri kaydının olup olmadığının sorgulamak,
  • Kaydın varlığının tespiti halinde, bu verilerin doğruluğunu sorgulamak, hatalı bir bilginin tespiti halinde düzeltilmesini talep etmek,
  • Size ilişkin bir veri kaydının tespiti halinde, bu verilerin işlenip işlenmediği bilgisini talep etmek,
  • İşlenen bir verinin varlığının tespiti halinde, bu verinin işlenme amacının ne olduğunu sorgulamak,
  • Kaydedildiği veya  işlendiği tespit olunan verilerin kimlerle paylaşıldığı bilgisini talep etmek,
  • Kaydedilen verilerin ne kadar süre ile tutulduğunu, silinip silinmediğini sorgulamak,
  • Kaydedilen verilerin silinmesini veya anonim hale getirilmesini talep etmek,
  • Kayıt altına alınan verilerin hatalı olarak tutulması; Kanun’ un verdiği izin kapsamından daha geniş biçimde üçüncü kişiler ile paylaşımda bulunulması, silinmesi ya da anonimleştirilmesi talep edilmesine karşın bu işlemlerin gerçekleştirilmemesi sebebi ile bir zararınızın doğması halinde Kanun’ un izin verdiği çerçevede ve usulde olmak üzere zararınızın tazmin edilmesini talep etmek.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz haklarınızı iletişim bölümümüzde yer alan  e-mail adresine mail atarak veya iletişim numaralarımızdan telefon ile arayarak kullanabilirsiniz.

Saygılarımızla,