Blog Web Sitesi Yapımı ve Bloggerlik

Bu program, kişilere blog web sitesi tasarımını öğreterek kendi bloglarını oluşturabilme bilgi ve becerisi kazandırmayı hedeflemektedir..

Popüler kültürde çoğunlukla haber bloglarını veya ünlü blog sitelerini duysak da, aklınıza gelebilecek her konuda başarılı bir blog açabilirsiniz. Bir yazar, hatta bir grup yazar bireysel bir konu hakkındaki görüşlerini de paylaşabilir.

Blog yazarları genellikle okuyucularıyla doğrudan bağlantı kurmalarına izin veren kişisel bir perspektiften yazar. Buna ek olarak, çoğu blog’un okuyucularla iletişim kurabileceği bir “yorum” bölümü vardır. Yorumlar bölümünde okuyucularınızla etkileşim kurmak, okuyucu ile aranızdaki bağlantıyı daha da geliştirmeye yardımcı olur.

Okuyucu ile doğrudan bağlantı kurmak, bir blog açmanın ana avantajlarından biridir. Bu bağlantı, benzer düşünen kişilerle etkileşim kurmanıza, fikirlerinizi paylaşmanıza ve okuyucularınızla güven oluşturmanıza olanak tanır. Okuyucularınızın güvenine ve sadakatine sahip olmak da, size blogunuzdan para kazanmanın kapılarını aralar.

Neden Bir Blog Açmalısınız?

İnsanlara mesaj vermek, bilgili olduğunuz konularda deneyim paylaşmak ya da takipçi ve hayranlarınızı markanızdaki en son yenilikler hakkında bilgilendirmek mi istiyorsunuz?

Yukarıda sorulardan birine evet cevabını verebiliyorsanız ve blog konunuz hakkında netseniz, bir blog; insanları bilgilendirmenize, eğitmenize, ürünlerinizi tanıtmanıza ve hatta satmanıza yardımcı olabilir.

Bu nedenle, vermek istediğiniz mesajı ve amacınızı gerçekten anlamlı bir hale getirmek için biraz zaman ayırmalı ve kendinize neden blog yazıyorum diye sormalısınız.

1.Yazma ve düşünme becerilerinizi mi geliştirmek istiyorsunuz,

2.Uzmanlığınızı mı göstermek istiyorsunuz,

3.Yazmak özgüveninizi artırmanıza yardımcı mı oluyor,

4.Sektördeki diğer insanlarla iletişim kurmak mı istiyorsunuz,

5.Yoksa tek amacınız para kazanmak mı?

Blog yazarak para kazanmanın birçok yolu vardır; çevrimiçi müşterilerin %61’i bir blogdan gelen önerileri göz önüne alarak alışveriş yaptığı için blog sayesinde; ürün ve hizmetlerinizi çevrimiçi olarak satabilirblogunuza reklam yerleştirebilir ya da blogunuzda markaların tanıtımını yaparak çabalarınızı oldukça karlı bir işe dönüşebilirsiniz.

Blog ve Web Sitesi Arasındaki Fark Nedir?

Bir blog ile web sitesi arasında herhangi bir fark olup olmadığı merak edilen bir konu. Birçok şirket aynı işlevi gerçekleştirmek için bloglarını sitelerine entegre ettiği için bugün ikisi arasında ayrım yapmak daha da zor.

Blog ve web sitesini ayırmak zor olsa da, blogları web sitelerinden ayıran en önemli özellik sık ​​sık güncellenmesidir. Yemek tarifleri paylaşan bir gıda blogu veya sektör haberleri hakkında yazan bir şirket blogunu düşünün. Sık sık içerik paylaştıklarını göreceksiniz.

Bloglar web sitelerinin aksine okuyucu katılımını teşvik eder. Okuyucular yorum yapma ve eleştirilerini blog yazarına bildirme şansı yakalar. Statik web siteleri ise statik sayfalarda sunulan içerikten oluşur. Statik web sitesi sahipleri sayfalarını nadiren günceller. Blog sahipleri ise sitelerini düzenli olarak yeni blog yazılarıyla günceller.

Ziyaretçi perspektifinden bakıldığında, statik bir sitedeki içerik bir ziyaretten diğerine değişmez. Bir blogdaki içerik blog sahibinin yayın zamanlamasına bağlı olarak; her gün, her hafta veya her ay yeni bir şeyler sunma potansiyeline sahiptir.

. En İyi Blog Platformunu Nasıl Seçersiniz?

Sizin için önereceğimiz en iyi blog platformlarını listelemeden önce, bir blog platformunda ne aradığınızı bilmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Başlangıç olarak, kurulumu kolay, düşük öğrenme eğrisine sahip ve herhangi bir kodlama becerisi gerektirmeyen bir bloglama platformu istemeniz muhtemel. Fakat gelecekte ne tür bir blog oluşturmak istediğinizi de düşünmeniz gerekir.

Blogunuzun okuyucu kitlesi arttıkça, sitenizin görünümünü değiştirmek ve büyüyen kitleniz için daha fazla özellik eklemek isteyebilirsiniz. Bu, büyümek için esnek bir blog platformu seçmenin önemli olduğu anlamına gelir. Yanlış platformdan başlamak daha sonra farklı bir platforma geçmeyi zorlaştırabilir.

Son olarak, şu anda blogunuzdan para kazanma planınız olmasa bile, gelecekte bunu yapma seçeneğiniz olduğundan emin olmak akıllıca olacaktır.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, yeni başlayanlar için en iyi blog platformlarını aşağıda sizin için listeledik.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir